Про школу

 

 

Історія нашої школи.

 

 

 


Серцем міста Липовця є загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 - найстаріша середня школа на теренах Липовеччини. Утворилася вона на базі Березівської(за назвою передмістя Липовця) неповно-середньої школи, яка стала середньою після першого випуску у 1934 році. Ось таке оголошення було вміщено у районній газеті. Більшовицькими темпами" за 30.07.1932 р.: „Березівська зразкова школа комуністичної молоді повідомляє, що з 25 липня по10 серпня почався прийом заяв від осіб, які бажають до 8 групи. Приймаються особи, що закінчили семирічку. Заяву треба подавати з такими документами: 1 медичну картку, 2. документ про освіту, 3. довідку про соціальне, походження, 4. довідку про соціальний стан, 5. дві фотокарточки. 


 Вступники складають іспити з таких дисциплін: 1. математика, 2. укр. мова, 3. історія, 4. хімія, 5. фізика. 


Іспити розпочнуться 15 серпня. Вступники забезпечується гуртожитком та стипендіями". У 1935 році школа уже називалася Липовєцької середньою школою (в постанові Вінницького ОККП (б) У№137 від 20.09.1935 р. вказувалося, щоЛиповецька зразкова середня школа(директорМатохнюкХ.І.) зразково підготовлене до1935-36 навчального року. Вчилося тоді вній 454 учні. 


Велика Вітчизняна війна забрала на фронти вчителів та випускників школи. Горнило війни пройшли і повернулись до праці у рідній школі МикитичА.В.. ПрисяжнкжМ.І., КочубейБ.Ф., РаковО.І., ЦюпаЕ.З., СмішкоІ.Я., Антонюк Н.О., ІскраО.В., ІскраН.О., МатохнюкХ.І. Колишні вихованці школи КозаченкоО.К., ЗіндельсА.М. стали Героями Радянського Союзу. Живим пам'ятником того періоду ( соснова алея в дворі школи, висаджена врятованим учителькою ДружковоюГ.В. радянським воїном-білорусом Лапе-кіним. 

12 березня 1944 року Литовець було звільнено від загарбників. Із розбитого під час бойових дій будинку середню школуперемістили на берег Собу. 29 жовтня 1965 року школа одержала в дарунок від держави новозбудоване типове приміщення у центрі міста. Нині тут навчається 611 учнів у 28 класах-комплектах, 2 групах продовженого дня. Навчання проводиться в 23 предметних кабінетах та майстернях і 10 класах-кабінетам 1-4 класів. У школі працює 52 учителі (27 мають вищукваліфікаційну категорію, 8 - першу, 8 - другу). Всі педагоги мають вищу освіту. Школа незмінний переможець районних предметним олімпіад (заостанні 35 років 23 рази школа здобувала перші місця. 7 разів другі. 5 разів- треті). 

 

 
 
 
 

Гімн нашої школи.